DESPRE NOI

AsociaÈ›ia Outdoor Experience a fost înfiinÈ›ată pe 22 februarie 2011 de un grup de tineri entuziaÈ™ti conduÈ™i de dragostea pentru sport È™i natură. AsociÈ›ia noastră se ocupă în primul rând de sporturi de agrement È™i activități care sunt strâns legate de un stil de viață sănătoasă. Acordăm o atenÈ›ie deosebită tineriilor, copiilor È™i familiilor. Scopul nostru este să facem posibil celor interesaÈ›i din împrejurimi È™i din toată È›ara să încerce sporturi practicabile în aer liber È™i activități mai puÈ›in accesibile, fie pentru că nu cunosc, fie pentru că nu au echipamentul adecvat. Astfel de sport ar fi caiacul, canoea, cățăratul, boulderingul, schi etc.

Prin organizarea zilelor deschise È™i evenimente de promovare a sporturilor sus menÈ›ionate, încercăm să ajungem la cât mai mulÈ›i tineri È™i adulÈ›i din întreaga È›ară. Aceste activități evidenÈ›iază nenumăratele oportunițăți care pot fi practicate în aer liber cu membrii familiei È™i cu prietenii.

Misiune

Punem lumea în miÈ™care!

Viziune

Dorim ca sportul să capete un rol important în viaÈ›a tuturor. Pentru asta oferim multe posibilități.

Scop

Dezvoltarea vieÈ›ii sportive prin organizarea, coorganizarea È™i susÈ›inerea evenimentelor sportive de nivel amator È™i profesionist în cooperare cu organele relevante, instituÈ›iile publice È™i alte persoane juridice È™i fizice cu acelaÈ™i scopuri È™i sferă de activitate cu asociaÈ›ia.

Sprijinirea și pregătirea tinerilor sportivi, educarea tinerei generații pentru un stil de viață sănătos și sportiv, promovarea comunitară a unui stil de viață activ și sănătos, promovarea bunăstării mintale și a relațiilor sociale civilizate.

Valori

• Comunitate